Prolight+sound 2019

 

4778/5000Stoisko Ayrtona ponownie ustawia rekordy gości. Oprócz nowości produktowych szczególnie interesujący był znakomity pokaz świetlny, w którym zintegrowano wszystkie obecne lampy Ayrton. W pierwszym kwartale pojawiły się Diablo (spot o profilu 300W) i Levante (300W profilowane) po raz pierwszy, obok Khamsin, Bora, Ghibli, Mistral, Merak i NandoBeam. Każda oprawa charakteryzowała się wszechstronnością, ogromną wydajnością i bezkompromisowymi cechami rosnącego asortymentu pralniczego, punktowego i profilowego Ayrton.

Nowe rozwiązania Perseo-S i Huracán-X, które były pokazywane po raz pierwszy przy przedłużonym dźwięku +, wywołały spore zamieszanie.

Perseo-S to pierwsze ruchome światło Ayrton w klasie IP65, które, jak zwykle w Ayrton, imponuje zadziwiająco kompaktowymi wymiarami i mocą wyjściową. Zasadniczo wodoodporny Ghibli o mocy 27 000 lumenów z silnika LED o mocy zaledwie 500 W – waży Perseo nawet mniej niż 40 kg.

Huracán-X wszystko wydmuchał: wielka siostra Khamsin produkuje imponującą moc 50 000 lumenów dzięki silnikowi LED o mocy 1000 W w niemal tych samych rozmiarach obudowy – idealna na wycieczki po stadionach i duże obiekty.

Levante – sztuka światła

The Levant to drastycznie zredukowana wersja Bora Washlight. Pomimo pełnego zakresu funkcji (takich jak mieszanie kolorów CMY, kadrowanie, gobowheel), Levante jest w bardzo kompaktowym formacie, który odpowiada rozmiarom Diablos lub Mistral. Dzięki wadze zaledwie 21 kg, Levante produkuje 20 000 lumenów mocy. Dzięki wysokowydajnemu dyfuzorowi, który zmiękcza bez zmiany kąta rozsyłu światła i liniowemu mrozowi, Levante pozwala na dowolny poziom zmywania.

Diablo – mniejszy jest znacznie lepszy

Dzięki niewielkiej wadze niecałych 21 kg innowacyjna, ultra-kompaktowa Diablo firmy Ayrton jest najmniejszą, najlżejszą i najbardziej wydajną oprawą LED w swojej klasie – z rekordową mocą 19 000 lumenów z silnika LED o mocy 300 W. Wszechstronny i bogaty w funkcje Diablo dołącza do Ghibli i Khamsina w fascynującej gamie nowych profilerów Ayrtona.

Perso-S – Trzyma elementy

Perseo jest pierwszym ruchomym światłem Ayrton o stopniu ochrony IP65 do użytku na zewnątrz. Dzięki 27 000 lumenów mocy wyjściowej silnika LED o mocy 500 W, skalibrowanego na 8 000 K, Perseo oferuje najlepszą wydajność i doskonałą projekcję bez punktu dostępowego przy wszystkich kątach wiązki od 7 ° – 56 °.

Oprócz standardowych bogatych funkcji, takich jak mieszanie kolorów CMY, kółka gobo i inne efekty, Perseo posiada również obrotowy system 4-kierunkowego obramowania. Niemniej jednak, dzięki minimalistycznej, eleganckiej aluminiowej obudowie, Perso waży znacznie mniej niż 40 kg. Pomimo wodoszczelnej obudowy Perseo zapewnia łatwy dostęp do celów serwisowych.

Huracán-X – wystarczająca wydajność

Huracán-X otwiera zupełnie nowy poziom wydajności z bezprecedensową wydajnością i niespotykanymi narzędziami do uwolnienia kreatywności.

Wyposażony w system chłodzenia nowej generacji i wysoce wydajny silnik LED o mocy 1000 W, Huracan-X osiąga moc 50 000 lumenów przy temperaturze barwowej 6500 K. Dla tego wyjątkowego profilera Ayrton opracował nowy, złożony i opatentowany system mieszania kolorów CMY, który zapewnia 281 bilionów kolorów. Potrójna liniowa korekcja kolorów (CTO, CTB, CTP) umożliwia dostosowanie temperatury barwowej z 2700 K do 9000 K i oferuje przyciągające wzrok ulepszenia CRI.

Zaprojektowany z myślą o dostarczaniu bogatych efektów graficznych, Huracán-X posiada wysokiej jakości optykę zapewniającą niezwykle jednorodną wiązkę bez punktów aktywnych i wyjątkowej projekcji. Pierwsze koło gobo oferuje 5 obrotowych gobo i 2 gniazda efektów zawierające dwa odwrócone, obracające się wzajemnie dyski efektów. Drugie koło gobo oferuje jeszcze siedem obracających się gobo. Koło animacji można ustawić poziomo, pionowo lub osiowo i można je obracać bez końca. Ponadto sekcja efektów zawiera dwa filtry przeciwmrozowe, 15-ostrzową tęczówkę i dwa obrotowe pryzmaty.

Portman P1 Mini LED

Portman P1 Mini LED to nieco bardziej kompaktowa wersja LED legendarnego Portman P1 Retrolamp, która doskonale naśladuje wygląd halogenów dzięki specjalnie zaprojektowanemu źródłu światła skalibrowanemu do 1800K. Ponadto P1 Mini LED ma bardzo atrakcyjne światło otoczenia RGBW wewnątrz reflektora. Jak zwykle wszystkie plastry miodu można kontrolować oddzielnie. W tym celu dostępne jest 5-pinowe złącze DMX, opcjonalnie również W-DMX. Dzięki maksymalnej mocy wyjściowej 75 W Portman zapewnia łatwą w użyciu następną generację.Prześlij opinięHistoriaZapisanoSpołeczność

Leave a Comment